ČÍNA: ŽLUTÉ HORY

Hory, příroda, modrá obloha, s ní určitě i čerstvý vzduch.
Hluboký nádech, hluboký výdech…. a jdu pokračovat v tom nekonečném vycházení schodů na Lotus Peak.

Na tomhle výletě jsem byla společně s Markét, která tu studuje čínštinu a její kamarádkou Nóri z Maďarska.
Výlet do Žlutých hor byl dlouhodobý plán – naší podmínkou bylo dobré počasí, a konečně přes to všechno odkládání se výlet uskutečnil.

TRASA

Na začátek musím říct, že jsme od pana Hui dostaly jinou mapu, než jsem potom našla na internetu. Spoutu názvů se liší, i když jsou si podobných, Nine Dragon Waterfall jsem na netu nenašla, tak jsem si jej tam přimalovala.
Do Tangkou Town jsme přijely v pátek večer, abychom mohly v sobotu hned ráno vyrazit do hor.

1. DEN
Přivstaly jsme si, abychom toho stihly co nejvíc a vyplatilo se. Celé ráno a dopoledne jsme měly sluníčko, nádherné počasí.
Z Tourism Centre jsme jely autobusem k zástávce s lanovkou (Yungu Stop), tou jsme pokračovaly dál. Šly jsme kolem Behai Hotelu směrem na Monkey Gaping at the Sea, kde by byl bez mlhy fantastický výhled. Dál Xihai Hotel, Red Cloud Peak, Meteorological Observatory, a nakonec Three-Islands at Penglai(v mapce pana Hui je to Jade Screen Station), odtamtud jsem jela lanovkou zpátky dolů. Holky zůstaly ubytované v horách, aby ráno viděly východ slunce.

První den bylo našim cílem vyjít Lotus Peak, který jsme kvůli počasí odložily na další den. Odpoledne se spustil déšť, a potom pršelo až do večera.

Doporučuju: 2x pláštěnku (protože nikdy nevíš, kdy se ti ta první roztrhne), pláštěnku i na boty, na foťák a na batoh.